Хидратантна крем маска “Алое“

285 ден

Длабоко ја навлажнува вашата кожа, ги зајакнува процесите на регенерација на клетките и ја зајакнува еластичноста, помага во измазнување брчки. Има смирувачки ефект врз кожата, го елиминира црвенилото и ја обновува свежината на кожата и здравиот изглед.

ПРИМЕНА: Нанесете рамномерен слој од маската на исчистена кожа, избегнувајќи ја областа на очите. По 10 минути, отстранете го остатокот или нежно втријте го во вашата кожа. Се препорачува да се користи маската еднаш дневно во рок од 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

SKU: 50109 Категории ,