Крем маска за регенерација “Морски еликсир”

285 ден

Маската има регенеративни, антиоксидантни и осветлувачки својства. Длабоко ја навлажнува, храни и ја зајакнува вашата кожа, помагајќи во олеснување на воспалението.  Ја регулира активноста на лојните жлезди и ја обновува  младоста на кожата и добро негуваниот изглед.

ПРИМЕНА:
Нанесете рамномерен слој на маската на исчистена кожа, избегнувајќи ја областа на очите. По 10 минути, отстранете го остатокот или нежно втријте го во вашата кожа.
Се препорачува да се користи маската еднаш дневно во рок  од 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

SKU: 50111 Категории ,