Златна Маска

1.025 ден

Дајте и на вашата кожа луксузна и гламурозна нега со златна маска за прочистување на лицето! Таа го заслужува тоа.

Оваа маска обезбедува моментално подигнување на кожата благодарение на нејзината структура – филм, а нејзините активни компоненти ќе и дадат на кожата долготрајна свежина. 

Златната маска обезбедува:
ежно отстранување на кератинизирани честички
*Длабоко чистење на кожата
*Подмладувачки и лифтинг ефект
*Долготрајна хидратација и еластичност
веж изглед во текот на целиот ден.


 Нанесете 10-15 сесии од маската и ќе обезбедите совршена, ултраинтензивна нега за вашата кожа.

Или користете ја маската како експресен производ за трансформација – нанесете ја на кожата непосредно пред важен настан и ќе добијте инстант резултат. 

 Ефективноста на кој било производ се одредува според вредноста на неговите компоненти. Златната маска содржи вистински „деликатеси“кои на вашата кожа ќе и изнудат задоволство! Маската содржи екстракт од минерални соли, како и моќни природни навлажнувачи – натриум хијалуронат, бетаин и глициризат дипотазиум.

Начин на користење:Нанесете ја маската во дебел слој на чисто суво лице, без да ги допирате веѓите, кожата околу очите и усните. Оставете да делува 20-30 минути додека маската не се исуши како тенок филм, а потоа извадете ја внимателно.

Шифра: 50116 Категории ,