Продадено

Интензивен крем против брчки

1.165 ден

Интензивен крем против брчки “Zhenfei perfect”

Штетните супстанции во животната средина, дехидрацијата
и ефектите на ултравиолетовите зраци го забрзуваат процесот
на стареење на кожата и предизвикуваат брчки.

Овој процес е сосема природен со возраста,
но кај некои жени знаците прво се случуваат поради
несоодветна и ненавремена грижа.

Благодарение на својствата на неколку природни состојки
искомбинирани во еден производ, сега можете да ја добиете посакуваната младешка кожа.

Интензивниот крем против брчки “Zhenfei” е врвен производ
кој ја подобрува микроциркулацијата и го стимулира производството на колаген.

Го обновува клеточното дишење и регенерацијата на кожата.
Кремата создава високо ниво на еластичност, интензивно хидрира
и го активира метаболизмот. Продира длабоко во порите на кожата –
ја подобрува лимфофизиологијата и циркулацијата на крвта,
регенерира и го храни епидермисот.

Со редовна употреба, брчките од епидермисот се полни
од основата и се враќа младешкиот изглед на лицето.

Активни состојки:

 • Бел лотос екстракт-го продолжува животниот циклус на клетките,
  продира во длабоките слоеви на епидермисот
  и има силен антиоксидативен ефект.
 • Маслото од јојоба-е вистински еликсир за вашето лице.
  Благодарение на нејзината структура, создава невидлив заштитен слој на кожата.
  Има анти-воспалителни својства кои го прават корисно при воспаление и црвенило.
  Помага во синтеза на колаген на кожата.
 • Шеа путер-го намалува ризикот од рани брчки.
  Заштитува од ултравиолетови зраци и има докажани антибактериски и антиалергиски својства.
 • Екстрактот од алги-ја стимулира синтезата на колаген, зголемувајќи ја еластичноста на кожата. Хијалуронска киселина ја зголемува отпорноста на ткивата кон појава на брчки.
  Обезбедува лесен и сосема безбеден пат до совршенство.

Начин на употреба:
Навечер нанесете мала количина на претходно исчистено лице и врат.
Избегнувајте ја областа околу очите.

Нема на залиха

Шифра: 12804 Категории ,