Интензивен лифтинг крем

1.460 ден

Интензивен лифтинг крем,Collagen Active

Еднаков и сјаен тен, интензивен лифтинг и 100% заштита- што повеќе можеме да побараме од еден производ за лице?

Интензивниот крем за лице за кратко време ќе стане вашиот најверен пријател,тој се бори со брчките и ја враќа виталноста на вашата кожа. Моќната формула на производот ги елиминира отпечатоците што ги оставаат времето и стресот на вашето лице, потхранува длабински и заштитува.

Интензивниот крем го отстранува заморот од вашето лице, ги ослободува клетките од напнатост и го поттикнува нивното обновување.

Активни состојки:
Нискомолекуларен хидролизиран колаген-ги обновува клетките и ја подобрува еластичноста.
Алое Вера-се грижи за проблематичната кожа,ефикасно го спречува појавувањето на акните и го обезбедува вистинското ниво на хидратација.
Хијалуронска киселина-обезбедува и одржува оптимално ниво на влага во клетките.

Упатство за употреба: Нанесете мала количина на исчистено лице и врат, избегнувајќи го пределот околу очите. Препорачуваме кремата да ја комбинирате со останатите производи од истата серијата.

Шифра: 12703 Категории ,