Крем за измазнување

695 ден

Кремата го измазнува рељефот на кожата, ги отстранува темно – кафените пигментни точки на лицето, како и дамките што се појавуваат за време на бременоста или лузните, кои се појавуваат по отстранувањето на акните.

Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.

Ја балансира состојбата на кожата, се бори против црвенило и Т-зоната на лицето, ја хидрира кожата, а со тоа ја засилува нejзината флексибилност и ја измазнува површинската текстура.

Активни состојки на кремот од овча плацента за лице се:
екстракт од плацента и хијалуронска киселина.

Хијалуронската киселина:
• е најважната компонента на кожата за да биде хидрирана: 1 грам хијалуронска киселина апсорбира 3 литри вода!
• не само што ќе ја хидрира кожата, туку исто така ќе создаде воздушен заштитен филм на
нејзината површина; овој филм ја спречува влагата од испарување и ги држи подлабоките слоеви на кожата заштитени од дехидрирање;
• има лифтинг ефект и ја подобрува еластичноста на кожата;
• има антиоксидантно дејство;

Намена:
• Прави намалување на пигментацијата, го изедначува тенот.
• Ја навлажнува кожата додека ги одржува своите природни заштитни механизми.
• Го одложува појавувањето на забележителни знаци на стареење.

Начин на употреба:
Нанесете мала количина крем на свежо и чисто лице и врат со внимателни кружни движења, избегнувајќи ја областа околу очите.

Погоден за сите типови кожа, почнувајќи од 35-годишна возраст.

SKU: 10302 Категории ,