Растворлива маска “Бисер во прав“, 100 гр

510 ден

Составен од 100% бисер во прав – рафиниран природен бисер. Ја зајакнува одбрамбената моќност на  клетките, ја подобрува избледената и заморената кожа и ги  зајакнува неговите имуни својства. Маската совршено ја навлажнува и храни вашата кожа и таа станува свежа и еластична.  Ја зајакнува циркулацијата на крвта и промовира активна регенерација на клетките.

ПРИМЕНА:
Истурете ја сувата мешавина во топла  зовриена вода (+30 ° C) и измешајте до тврда конзистентност. Нанесете ја на исчистената сува кожа на лицето и вратот 15-20 минути,
а потоа отстранете ја маската и измијте го остатокот со вода.

Шифра: 50224 Категории ,