Крема за лице за зголемена еластичност

1.355 ден

Ноќната крема за негување ги активира метаболичките процеси во вашата кожа, го одложува стареењето и ја намалува пигментацијата. Кога се користи редовно, го подобрува изгледот и на длабоките брчки. Вашата кожа е ревитализирана, подобро опремена да се спротивстави на неповолните услови и да добие младешки изглед. Производот е дел од козметичката линија Змија фактор кој е посветен на интензивно намалување на промените во вашата кожа како резултат на процесот на стареење. Без парабени, без заболувачи, без минерално масло.

ПРИМЕНА: Нанесете мала количина од кремата на исчистена кожа на лицето и вратот.  Нежно масирајте ја кремата на кожата со кружно движење. Избегнувајте ја областа околу очите.

Шифра: 15104 Категории ,