Ноќна крем маска за лице со екстракт од Мушмула

220 ден

Совршено ја храни и тонизира вашата кожа, ги поттикнува метаболичките процеси, ја ублажува иритацијата и и дава на вашата кожа негуван изглед. Ја заситува кожата со хранливи материи и ја задржува влагата во клетките, а истовремено ја подобрува еластичноста на кожата и го забавува процесот на формирање на брчки.
АПЛИКАЦИЈА:

Нанесете рамномерен слој од маската на исчистената кожа, избегнувајќи го пределот околу очите. По 10 минути, отстранете ги остатоците со марамче или нежно втријте го во кожата. Се препорачува маската да се користи секојдневно 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

SKU: 50105 Категории ,