Освежувачка крем маска “ Глечерска вода“

285 ден

Совршено ја хидрира и ја ревитализира кожата ослабена од стресот и надворешната изложеност. Го подобрува тургорот на кожата, ја подобрува еластичноста на ткивата и ја поткрева кожата.

ПРИМЕНА:
Нанесете рамномерен слој од маската на исчистена кожа, избегнувајќи ја областа околу очите. По 10 минути, отстранете го остатокот или нежно  втријте го во вашата кожа. Се препорачува да се  користи маската дневно 10 дена, а потоа 2-3 пати неделно.

SKU: 50110 Категории ,