Паста за заби – Extra white pro

460 ден

Дали и вие мислите дека сјајна холивудска насмевка може да имате само по долги и скапи процедури кај вашиот стоматолог? Стоп за заштедата на насмевки и пари, бидејќи имаме одлична вест за вас!

Ви претставуваме нов, полесен, евтин и пријатен начин за постигнување на бели заби. Пастата за заби Extra White Pro е вашиот сојузник за заслепувачки насмевка, на која сите ќе се восхитуваат.

Extra White Pro ја враќа природната белина и цврстина на забите. Заштитува од кариес и обезбедува целосен сет на важни минерали. Отстранува остатоци од кафе, вино, цигари и забен камен. Елиминира бактерии и го освежува здивот.

Пастата за заби Extra White Pro е стопроцентна алтернатива на скапи естетски процедури кај специјалист. Тоа заштедува време, ресурси и обезбедува трајна и квалитетна заштита.

Активни состојки:

Во основата на пастата Extra White Pro стојат два абразиви кои се комбинираат одлично со емајлот на забите  – калциум дихидроген фосфат и хидриран силициум диоксид.
Не содржи оксиданти и агресивни белила.

Начин на употреба
Користете не повеќе од два пати во неделата, како дополнување на основната паста за заби.

SKU: 60146 Категории ,