Подмладувачки крем маска за лице и зона на деколтето Fucoidan 80 гр.

1.480 ден

Истретирајте ја кожата со кремаста текстура, богата со хранливи и подмладувачки состојки … Премачкајте ја со новата маска за подмладување на лицето Фукоидан за лице, вратот и деколтето! Вашата кожа ќе ви одговори со убавина и младешки изглед, свежина и сјај што не треба да ги криете!

Вклучете убава музика, нанесете ја маската за крем за подмладување, затворете ги очите, опуштете се и оставете ги активните состојки да ја завршат својата работа! Тие ќе ја навлажнат вашата кожа, видливо ќе го подобрат неговиот тургор и ќе ги изедначат напредните фини линии и брчки.

Профит! После постапката, можете да уживате во вашата рефлексија во огледалото!

ПРИМЕНА:
Нанесете ја крем маската на чисти лицето, вратот и деколтето, избегнувајќи ја областа околу очите. Отстранете го остатокот со ткиво за 20 минути.

SKU: 55605 Категории ,