Хидратантна маска за лице и врат “Хијалуронска киселина“

235 ден

Совршено ја хидрира и ја тонизира вашата кожа, го елиминира чувството на сува и затегната кожа. Ја враќа заштитната епидермална бариера, ја подобрува текстурата и тургорот на кожата. Враќа чувство на удобност и мазност на вашата кожа .

Овој производ е идеален за сува кожа, тој е погоден за секоја возраст во моменти кога кожата “се чувствува жедна”. Маската е вистинско спасение од сув, климатизиран воздух. Дури и еднократната употреба на маската ви помага да почувствувате непосреден ефект на хидратација, додека нејзината редовна употреба ќе ви овозможи да го одржите тонот на кожата и младоста.

ПРИМЕНА:
Нанесете ја маската на исчистената кожа на лицето и вратот 15-20 минути, а потоа извадете ја и исплакнете го лицето со вода.

SKU: 52901 Категории ,