Универзален пилинг од Маслинка

548 ден

Маслиновото масло е подарок од природата со исклучителни својства кои се далеку од ограничени на кујната. Познат од антиката како “течно злато”, тој е широко користен во козметиката за својот моќен антиоксидант. Пилингот од маслинка е инспириран токму од многуте придобивки што маслиновото масло ги обезбедува на вашето тело. Ги отстранува мртвите клетки, продира длабоко во дермисот, омекнува и хидрира. Ја враќа мазноста на раздвоените области, полира и ја храни кожата.

Ненаметливиот и нежен мирис ќе ги разбуди вашите сетила и ќе предизвика експлозија на свежина во вашето тело.

Веднаш по употребата на пилингот, ќе го почувствувате спокојот. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура.

Редовната употреба на производот ги олеснува фините брчки и значително ги намалува длабоките брчки. Активните состојки ја избледуваат кожата.

Маслиновото масло е природен антиоксиданс, погоден дури и за најчувствителната кожа. Тоа помага да се зајакне и да се врати нежноста на кожата истовремено штитејќи ја од штетните влијанија на животната средина.

Јаболковата киселина ефикасно помага да се отстранат мртвите клетки и црните глави. Хидролизираната свила формира невидлив слој на кожата и остава само колку влага колку што е потребна за совршена хидратација. Обезбедува чувство на нежност .
Колаген амино киселините помагаат кожата да биде поцврста и мазна.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирајте  1-2 минути. Потоа се измијте  со млака вода. По пилингот не се препорачува изложување на сонце.

Шифра: 30251 Категории ,