Дневен крем за лице “Sensation”

630 ден

Бидете сензационални, каде и да сте, без да се изложувате на скапи процедури за разубавување.
Веднаш штом ќе ја примените Sensation на лицето, ќе забележите површен ефект на подигнување кој се задржува во текот на денот. Кожата добива неверојатен сјај, мазност и свиленкава мекост.
Кремот овозможува двојно совршенство – ја хидрира кожата во длабочина и видливо ги измазнува брчките. Таа штити од отсјај и е совршено апсорбирана без да остави никакви траги.
Идеален е – тоничниот крем не се апсорбира во порите, туку останува на лицето беспрекорно еднаков.
Производот е идеален за дами со нормална и масна кожа. Ако вашата кожа е сува, таа треба да се хидрира со навлажнувачки крем.
“Sensation” има уште една предност – исклучителното вакуум пакување го прави попогоден од било кој друг производ.

Можете да го носите насекаде без да се грижите дека ќе истури. Загарантирана употреба до последната капка!

Активни состојки:
Комплетниот MATRIXYL® 3000 пептид комплекс содржи молекули кои ги активираат процесите на регенерација на кожата. Тие имаат ефект врз гените одговорни за дермална регенерација и имаат подмладувачки ефект.

Бета глукан се природни полисахариди, кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, помагаат за измазнување на ситните брчки и одржуваат младешкиот изглед на кожата.

 

Хидролизирана свила која ја прави кожата екстремно мека и мазна. Исклучително добро влијае на масна кожа, бидејќи има својство да го отстрани вишокот на серум.

Натриум хиалуронат ја обновува еластичноста и нормалните нивоа на влага во клетките.

Екстрактот од тученица -ублажува иритации, тонизира и помага за брзо обновување на ткивата.

Шифра: 10105 Категории ,