Паста за заби – Течен калциум

485 ден

Гелот „Течен калциум“ претставува секојдневна грижа за Вашите заби.

Течниот калциум ги пополнува пукнатините по површината на забите, при што ја намалува чуствителноста на нервните завршетоци и го обновува оштетениот забен емајл.
Благодарение на состојките, гелот го отстранува плакот, ги избелува забите и ја спречува појавата на кариес.

SKU: 60140 Категории ,