Регенерирачка крема за стапала од Змиска маст

205 ден

Ја навлажнува и ја храни кожата, ја стимулира циркулацијата на крвта, ги омекнува кутикулите на прстите. Со редовна употреба ги отстранува калусите и испуканите потпетици. Тој е дизајниран за дневна нега.

Дејство:
-главната цел на кремот – да се бори против испукани потпетици;
-ги омекнува непријателските слоеви на петиците и стапалата;
-ефикасно ја навлажнува и ја храни кожата;
-ја стимулира циркулацијата на крвта;
-ги омекнува кутикулите на ноктите на нозете;
-редовната употреба на кремот ќе ја обнови кожата и ќе ја врати нејзината природна еластичност.

Активни состојки:
-Екстрактот од масло од змија е добро заздравувачко, омекнувачко и хранливо средство. Ефикасно помага на груба, груба и испукана кожа на нозете. Спречува ширење на микроорганизми, со што се спречува појавата на габи и мириси.
-Маслото од јојоба се добива со ладно цедење, има многу богат состав. Заштитните својства на маслото од јојоба се многу повисоки од оние на другите растителни масла. Има лековити и регенерирачки својства. Ефикасно ги омекнува набиените области на кожата.
-Токоферол (витамин Е) има антиоксидативно дејство, т.е. ги штити полинезаситените масни киселини и липидите на клеточните мембрани од пероксидација и оштетување на слободните радикали. Елиминира лупење, забрзува заздравување на раните, стимулира обновување на клетките. Ја подобрува циркулацијата на крвта, ги зајакнува wallsидовите на крвните садови, ги ублажува конвулзиите во нозете.
-Алантоин ја стимулира регенерацијата на кожата, обезбедува двоен ефект: омекнува, помага да се отстранат мртвите клетки и се стимулира развојот на нови. Ефикасен лек.

Погоден за сите возрасти и типови на кожа.

Апликација:
Нанесете мала количина крем наутро и навечер на чиста кожа на нозете и масирајте додека не се апсорбира целосно.

Шифра: 41105 Категории ,