Универзален млечен пилинг

544 ден

Млечниот пилинг за тело е исклучително корисен и пријатен дел од секојдневната нега на кожата. Освен отстранување на мртвите клетки и акумулираните токсини,подготвува за подлабока и поефикасна апсорпција на навлажнувачки лосиони или креми.

Универзалниот пилинг е задоволство за сите ваши сетила. Производот се грижи за чистотата на вашите пори, ги отстранува вишокот маснотии, прашина и козметика и ги затегнува, оставајќи свеж и деликатен мирис.

По пилинг масажата кожата веднаш станува спокојна, кадифена и мека. Внимателно одбраната комбинација на активни состојки влијае дури и на најчувствителната кожа и ја остава тонирана и свежа. Чувство што може да се спореди само со скапа и долготрајна СПА процедура.

Редовната употреба на производот ја стимулира циркулацијата на крвта, ги измазнува фините брчки и во голема мера ја намалува длабочината. Активните состојки ја избелуваат кожата, го прочистуваат тенот и го забавуваат процесот на стареење.

Активни состојки:

Хидролизирани млечни протеини хидрираат и ја обновуваат дури и најсудната кожа. Тие  штитат од скалирање, помагаат во намалувањето на иритацијата и ја зголемуваат активноста на кожата имунолошки клетки – макрофаги.

Јаболковата киселина ефикасно помага да се отстранат мртвите клетки и црнките.

Колаген амино киселините помагаат кожата да биде поцврста и мазна. Благодарение на нив, клетките постојано се обновуваат.

Начин на употреба:

Нанесете мала количина пилинг на исчистено лице или тело со избегнување на површината околу очите и масирање на 1-2 минути. Потоа се мие со млака вода. По завршување со пилингот не се препорачува изложување на сонце.

SKU: 30247 Категории ,